www.kotuvepis.com

ismiyle tezat ilk ve tek site


Rüya Yorumları - E

EBABİL KUŞU Rüyada ebabil kuşu görmek; huzura ve paraya, sıkıntıdan kurtulmaya işarettir.
ECZANE Rüyada eczane görmek; hasta olan için sağlığına kavuşacağına, sağlıklı insan için sağlının bozulacağına işarettir.
EJDERHA Rüyada ejderha görmek; büyük bir yangına, birden fazla başlı ejderha görmek; şiddete, hastanın ejderha görmesi; öleceğine, kadının ejderha doğurduğunu görmesi; sakat bir çocuk dünyaya getireceğine işarettir.
EKMEK Rüyada ekmek görmek; hayırlı bir evliliğe, beyaz ekmek; karlı bir işe girmeye ve iyi kazanca, siyah ekmek; bir kadını kötü planlarına maruz kalmaya, ekmek yemek; uzakta olan sevgiliye kavuşmaya işarettir.
EL Rüyada el görmek; güven ve kuvvetin artacağına, sağ el; mal mülk sahibi olmaya, iki elin açık olduğunu görmek; elinin açıklığına, elinin kesildiğini görmek; yaptığı fenalıklardan dolayı tövbe etmesi gerektiğine, ellerden birini kısa görmek; yardımsever olmadığına, elinin kesilerek koptuğunu görmek; akraba yada yakınlardan birinin ölüm haberine, elinin olmadığını görmek; aşık olmaya, ellerini bıçakla kestiğini görmek; inanılmaz derecede şaşıracağınız bir haber alacağınıza, sağ elinin çolak olduğunu görmek; bir günah işleyip gelirinizin azalacağına, elini kana boyanmış görmek; bazı dedikodulara karışacağınıza, el ve ayakların kesildiğini görmek; geçim zorluğuna, şiddetli bir hastalığa, hapse veya ölüme, elinin damarlarından kan aktığını görmek; kişi varlıklı ise malını kaybedeceğine, fakir ise mala kavuşacağına, solak olduğunu görmek; işlerde zorluklarla karşılaşacağına işarettir.
EL ARABASI Rüyayı görenin yada yakınlardan birinin ciddi şekilde hastalanacağına işarettir.
ELBİSE Rüyada temiz bir elbise görmek; elbiseyi giyen insanın iyi insan olduğuna, kirli elbise; hastalığa; gayet güzel bir elbise giyip sokağa çıkmak; yakında sahip olunan bütün malları kaybetmeye, siyah elbise; büyüklüğe, yeşil elbise; yükselmeye, kırmızı elbise; düşmanlığa, sarı elbise; hastalığa, elbise silmek; çok kötü bir haber duyulacağına, elbise yıkamak; üzüntünün sona ermesine işarettir.
ELDİVEN Rüyada eldiven görmek; sıkıntıya düşmeye, ellerinde eldiven görmek; mutluluğa, yırtık eldiven; sıkıntı ve üzüntüye işarettir.
ELMA Rüyada tatlı elma yemek; neşeli bir hayat geçirmeye, ekşi elma; kavgaya, aşka, elma toplamak; aşk peşinde uzun süre koşmaya, elma soymak; dost kaybetmeye, elma pişirmek; büyük bir üzüntüye, başkasına elma vermek; dost sanılan insanlar tarafından zarara uğratılmaya, elma tatlısı; para ve şöhret sahibi olmaya, elma ağacı; saadete, kuru elma ağacı; fakirliğe, elma rakısı; acı ve kedere işarettir.
ELMAS Rüyada elmas görmek; aşık olmaya, kültürün artmasına, itibarlı bir işte yüksek mevkiye, elmas toplamak; mal ve servet kaybına, elmas satmak; sıkıntıdan kurtulmaya işarettir.
EMEKLEMEK Rüyada emeklediğini görmek; sakatlanmaya, bir seyahate çıkmaktan vazgeçmeye, emeklediğini gören ; fakir ise bol kazançlı bir işe girip zengin olacağına, zengin ise fakir kimselere yardımda bulunacağına işarettir.
EMZİREN KADIN Rüyada emzikli kadını erkek çocuğuna süt verirken görmek; sevinmeye, kız çocuk emziriyor ise rüyayı görenin ağlayacağına işarettir.
ENGEREK YILANI Rüyada engerek yılanı görmek; iş hayatınızda zor ve karışık işlerle uğraşacağınıza, yılanın sürünerek size yaklaştığını görmek; düşmanlarınızın birleşerek size bir komplo kurmakta olduklarına, Rüyada yılan öldürmek; bir düşmanınızı yeneceğinize işarettir.
 
ENGİNAR Rüyada enginar görmek; sağlığa ve gizli bir şeye işarettir.
ENKAZ Rüyada enkaz görmek; kimsesiz çocuk ve yetişkinlere iyi davranmanız gerektiğine işarettir.
ENİŞTE Rüyada olmadığı halde enişteniz olduğunu görmek; yaptığınız her işte başarıya ulaşacağınıza ve sıkıntılarınızdan kurtulacağınıza işarettir.
ENSE Rüyada birisinin ensesini görmek; yüksek bir mevki sahibi olmaya, kalın ve beyaz ense; hayra, ensede çıban, yara vs. görmek; borçlanmaya ve hakarete uğramaya, ensede kıl olduğunu görmek; borç içinde kalmaya, ensedeki kılları traş ettiğini görmek; verilen bir emaneti geri vermeye işarettir.
ERİK Rüyada erik görmek; aşka, erik yemek; hükümet kapısında bir işe ve bu iş karşılığında kazanılan bir servete, kuru erik; kavga ve üzüntüye işarettir.
ERKEK Rüyada erkek görmek; maddi ve manevi yüksekliğe, erkek çocuk; güler yüzlü ise sevince, çirkin ise mutsuzluğa, yakışıklı bir erkek; ihtiyaçların bitirilmesine işarettir.
ERMİŞ Rüyada ermiş birini görüp konuşmak; bir aile büyüğünüzden faydalanıp yardımını göreceğinize işarettir.
EROİN Rüyada eroin görmek; hayatınızı bir türlü düzene koyamayacağınıza, eroin sattığını görmek; sağlığın bozulacağına işarettir.
ERZAK Rüyada erzak görmek; önce bolluğa ardından geçim sıkıntısına işarettir.
ESKİCİ Rüyada eskici görmek; bir tanıdığınız tarafından aldatılacağınıza işarettir.
EŞEK Rüyada eşek görmek; yakınlarınızdan biri ile tartışıp aranızın açılacağına, eşeğin anırdığını görmek; evlilik dışı bir çocuğa, zayıf eşek; fakirliğe düşmeye, semiz eşek; mala kavuşmaya işarettir.
EŞEKARISI Rüyada eşekarısı soktuğunu görmek; yakın bir arkadaşınızın ihanetine uğrayacağınıza işarettir.
EŞKiYA Rüyada eşkiya görmek; bir davanızın olacağına ve sizin kaybedeceğinize, eşkiya öldürmek; düşmanınızı yeneceğinize işarettir.
ET Rüyada et görmek; yanlışlıklar sonucunda zarara uğramaya, pişmiş et; zenginliğe, çiğ et; bulaşıcı bir hastalığa, kasaptan et almak; bir felaketle karşı karşıya gelmeye, taze et ölüme ve dedikoduya, insan eti yemek; hakkınızda kötü sözler söylendiğine, bir kadın kendi etini yediğini görürse; kocasını aldatarak başka bir erkek ile ilişki yaşayacağına işarettir.
EV Rüyada ev görmek; sevinmeye, kendi evini yenilenmiş görmek; işlerin çok iyi gideceğine, yüksek katlı ev; istikbalin parlaklığına, beklenilen bir yerden yardım geleceğine, ev yıkmak; bir tehlike yaşayacağınıza, evin yandığını görmek; işlerin bozulacağına işarettir.
EVLAD Rüyada evladını görmek; zengin olmaya, evladının öldüğünü görmek; uzun ömürlü olmaya, dul ise evlenmeye işarettir.
EVLENMEK Rüyada genç ve güzel bir kızla evlenmek; evlilik hayatında çok mutlu olunacağına, kör biri ile evlenmek; kaçınılmaz bir tehlikeye, kötü yolda bir kadın ile evlendiğini görmek; rüyayı görenin kötü yola düşeceğine, ölmüş bir kadın ile evlenmek; istediği maksadın gerçekleşmeyeceğine; bir hasta ile evlenmek; kadının öleceğine, bir hastanın kendini evlenirken görmesi; rüyayı görenin öleceğine işarettir.
EZAN Rüyada bir kadının ezan okuduğunu görmek; o memlekette kötü olaylar olacağına, kalabalık bir yerde ezan okuduğunu görmek; görenin hırsızlıkla suçlanacağına, evinin üzerinde ezan okuduğunu görmek; eşinin öleceğine, sokakta ezan okunduğunu duymak; büyük bir adamın öleceğine işarettir.